Acıbadem Grubu, Demirciköy Kültür Merkezi'ni hastaneye dönüştürecek!

logo

Acıbadem Grubu, Demirciköy Kültür Merkezi’ni hastaneye dönüştürecek!

Acıbadem Grubu, Demirciköy Kültür Merkezi’ni hastaneye dönüştürecek!

SARIYER-KULTUR-MERKEZİ-5Acıbadem Grubu, Sarıyer’deki Demirciköy Kültür Merkezi binasını yıllık 500 bin TL ’ye kiraladı. Şartnameye göre bir yıllık bedel peşin alınacak. Yapılacak çalışmalarla bina hastaneye dönüştürülecek.

Eski Sarıyer Belediye Başkanı Yusuf Tülün döneminde 10 milyon TL’nin üzerinde mal edilen ve kullanışsız olduğu için yıllardır atıl durumda bekleyen Sarıyer Belediyesi’nin Demirciköy’deki Kültür Merkezi binası Acıbadem Hastanesi’ne kiralandı. Geçtiğimiz hafta yapılan ihaleye giren Acıbadem Grubu yıllık 500 bin TL’lik teklifle kazandı. Şartnameye göre bir yıllık bedel peşin alınacak.

Yıllardır atıl durumda bekletilen ve sürekli tartışma konusu olan bina, acil servis ve polikliniklerden oluşan bir hastane olacak. Çevredeki lüks sitelerin yanı başında bulunan bina ise bölgenin sağlık hizmeti de karşılanmış olacak.

7 dönüm üzerine kuruldu!

6 Bin 977 metrekare alana sahip Kültür Merkezi eski Osmanlı Konakları mimarisi tarzında inşaa edildi. 3 katlı olan ve bin 550 metrekare kapalı alana sahip olan binada 350 metrekare kurs odaları, 850 metrekare konferans salonları, 150 metrekare kafeterya, servis alanları ve idare bölümü bulunuyor. Bina geniş bahçesi ve otoparkıyla da oldukça büyük bir alana sahip. İnşaatı 2009’da biten bina, yaklaşık 5 yıldır siyasi sebeplerden dolayı atıl bir durumda bekletiliyordu.

Etiketler: » » » » » »
2273 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.