AÇ KÖPEKLER İNEĞİN YÜZÜNÜ PARÇALADI!, Sarıyer Posta

logo

AÇ KÖPEKLER İNEĞİN YÜZÜNÜ PARÇALADI!

AÇ KÖPEKLER İNEĞİN YÜZÜNÜ PARÇALADI!

Gümüşdere Mahallesi’nde başıboş dolaşan aç sokak köpekleri, çiftlikteki ineğe saldırdı. Yüzü paramparça olan, ancak kuduz tehlikesiyle veterinerlerin bakmak istemediği hayvan yaşam mücadelesi veriyor. Sokak köpeklerinin kontrol altına alınmasını isteyen çiftlik sahibi ise ağır yaralı ineğine yardım edilmesini bekliyor.

Sarıyer Gümüşdere Mahallesi’nde başıboş dolaşan aç köpekler, Batuhan Zaman isimli şahsın çiftliğindeki bir ineğe saldırdı. Yüzü paramparça olan ineğin sahibi Batuhan Zaman, hemen Sarıyer Belediyesi’ni aradığını, belediye ekiplerinin ise sadece kedi ve köpeklere baktıklarını söyleyerek, yaralı ineğe müdahale etmediklerini iddia etti. İneğin ölebileceğini ve kimsenin ilgilenmemesinden dolayı mağdur olduğunu söyleyen Zaman, maddi zararından çok ineğinin çektiği acının kendini rahatsız ettiğini dile getirdi. Zaman, özel veteriner kliniklerini de aradığını, ancak ineğin kuduz olma ihtimali nedeniyle veterinerlerin hayvana bakmak istemediklerini söyledi.

OLAY İLK DEĞİL

Aç sokak köpeklerinin daha önce de çiftliğinde bulunan iki koyunu yediğini söyleyen çiftçi Batuhan Zaman, yetkililerden sokak köpeklerini kontrol atına almalarını istedi. Köpeklerin saldırdığı hasta ineğin ise çok fazla kan kaybettiği için kemikleri belli olmaya başladı. Çiftlik sahibi Zaman, gün geçtikçe durumu kötüye giden ineğini tedavi edecek veterineri bekliyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
930 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.