ABD Büyükelçiliği’nden kritik uyarı

logo

ABD Büyükelçiliği’nden kritik uyarı

ABD Büyükelçiliği’nden kritik uyarı

ABD, Türkiye’deki 19 şehirle ilgili vatandaşlarını uyardı. Hatay, Kilis, Diyarbakır, Van, Tunceli, Hakkari, Elazığ, Adana, İzmir’in de aralarında bulunduğu illere ‘gitmeyin’ dedi.

ABD Büyükelçiliği,  Türkiye’deki 19 şehirle ilgili vatandaşlarını uyardı. Aralarında İzmir ve Muğla’nın da bulunduğu bu 19 kente gitmemelerini tavsiye eden elçilik,  Suriye sınır bölgesinden ve Güneydoğu illerinden özellikle uzak durulmasını istedi. ABD elçiliği daha önce 3 kent için uyarmıştı. Yeni uyarısında bu listeye 16 yeni kenti daha ekledi.

BÜYÜKELÇİLİK UYARDI

Ankara’da bulunan Amerikan Büyükelçiliği, ABD vatandaşlarını ve büyükelçilik çalışanlarını Türkiye’de özellikle doğu illerine gitmemeleri konusunda uyardı.

19 İLE ‘GİTMEYİN’ UYARISI

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği,  Türkiye’de Hatay,  Kilis,  Gaziantep,  Şanlıurfa,  Şırnak,  Diyarbakır,  Van,  Siirt,  Muş,  Mardin,  Batman,  Bingöl,  Tunceli,  Hakkari,  Bitlis,  Elazığ,  Adana,  İzmir ve  Muğla illerine gidilmemesi konusunda resmi websitesinden ABD vatandaşlarına uyarıda bulundu. ABD vatandaşları ayrıca,  Suriye sınırına yakın bölgelere gitmemeleri konusunda uyarıldı.

ABD BİNALARI GEÇİCİ OLARAK KAPATILDI

Duyuruda, ABD misyonlarının gerekli görülen durumlarda çalışma saatlerini kısıtlayabileceği aktarıldı. Bu doğrultuda,  Gaziantep’teki ABD misyonlarının geçici olarak kapatıldığı duyuruldu. Güvenlik tehditlerinin ortadan kalkması halinde bu kararın değiştirileceği bildirildi. Duyuruda, ABD vatandaşlarının terör tehdidi karşısında dikkatli olmaları gerektiğinin altı çizildi.

ANKARA SALDIRISINDAN ÖNCE DE UYARMIŞTI

ABD’nin  Ankara Büyükelçiliği, resmi internet sitesinde yayınladığı İngilizce mesajda  Ankara’da terör saldırısı olacağını duyurmuştu. ABD’nin  Ankara Büyükelçiliği, resmi internet sitesinde yayınladığı İngilizce mesajda  Bahçelievler’de bulunan lojmanlara terör saldırısı istihbaratı aldıklarını, vatandaşlarının bu bölgeden uzak durmasını istemişti.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
1054 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.