ABD Başkonsolosluğunda Bağımsızlık Günü Resepsiyonu

logo

ABD Başkonsolosluğunda Bağımsızlık Günü Resepsiyonu

ABD Başkonsolosluğunda Bağımsızlık Günü Resepsiyonu

ABD’nin bağımsızlığının 240’ncı yıldönümü nedeniyle İstanbul’daki ABD Başkonsolosluğunda resepsiyon düzenlendi.

ABD BAŞKONSOLOSLUĞUNDA BAĞIMSIZLIK GÜNÜ RESEPSİYONU ABD BÜYÜKELÇİSİ BASS’TAN TÜRKÇE TAZİYE MESAJISarıyer’deki ABD Başkonsolosluğunda ABD Büyükelçisi John Bass ve ABD İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter’in evsahipliğinde düzenlenen bağımsızlık günü resepsiyonuna İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ve diğer davetliler katıldı.

“Kayıpların etkisini biz de derinden hissediyoruz”

ABD Büyükelçisi John Bass resepsiyonda yaptığı konuşmada bu akşamın zor bir dönemde gerçekleşen vakar ve ciddiyet dolu bir akşam olduğunu ifade ederek, “Her iki ülkenin toplumu da teröristlerin elinde tekrar ve tekrar acı yaşamıştır. Türkiye çok kısa süre önce faillerinin yüzlerce kişiyi öldürdüğü şiddet içeren bir darbe girişiminin şok ve travmasını yaşamıştır. Türkiye’de verilen kayıpların etkisini biz de derinden hissediyoruz ve bir kez daha ülkenin her yerinde acı çekenlere derin taziyelerimizi sunuyoruz” dedi.

Bass, baş sağlığı diledi

abdnin-bagimsizliginin-240nci-yildonumu-nedeniyle-istanbuldakiTürkçe olarak, “Başınız sağ olsun ve geçmiş olsun” diyen Büyükelçi Bass, saldırılar ne kadar acı olursa olsun yalnızca her iki ülkedeki kararlılığı güçlendireceğini söyledi.

Bu yılki resepsiyonda son zamanlarda yaşanan gelişmeler nedeniyle bando ve orkestranın yer almaması dikkat çekti.

Etiketler: » » » »
1173 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.