8 ülkeyi buluşturan meyve fidanları

logo

8 ülkeyi buluşturan meyve fidanları

8 ülkeyi buluşturan meyve fidanları

ulkeler-agac-dikimi-5Sarıyer Belediyesi ve Kabataş Lisesi tarafından gerçekleştirilen “Meyve Bahçesi Projesi Ağaç Dikimi” etkinliğinde 8 ülkenin öğrencileri meyve ağacı diktiler.

Türkiye’de ve Avrupa’da çevrenin korunmasını kapsayan Comenius Projesi kapsamında Türkiye, İsveç, Almanya, Fransa, Portekiz, Litvanya, Macaristan ve İtalya’dan gelen öğretmen ve öğrenciler Zekeriyaköy İlköğretim Okulu öğrencileri ile birlikte fidanları toprakla buluşturdular.

Hava, su, ateş ve toprak elementlerini yakından tanıyarak çevre bilincinin oluşmasını amaçlayan program kapsamında düzenlenen etkinlikte konuşma yapan Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Yüksel Tutak, “Fidan dikim etkinliği, Çevre Günü ile aynı güne gelmesi nedeniyle daha fazla anlam kazanıyor. Su elementinin işlendiği bu günde havanın yağmurlu olması da bir şans oluşturuyor. Su, canlıların vazgeçilmez ihtiyacıdır. Bu etkinlikle suyun daha da öne çıkarılmasını umut ediyorum” dedi.

ulkeler-agac-dikimi-1Kabataş Lisesi’nin de dahil olduğu “Çevrenin bizde ve Avrupa’da korunması” adlı Comenius okul ortaklıkları projesi çerçevesinde yöneticiler, öğretmenler ve öğrenciler kendileri için ayrılan alana meyve ağaçlarının fidanlarını dikerlerken, hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Etiketler: » » » » » » » » »
1180 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.