8 Mart etkinlikleri tiyatro oyunuyla başladı

logo

8 Mart etkinlikleri tiyatro oyunuyla başladı

8 Mart etkinlikleri tiyatro oyunuyla başladı

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Sarıyer Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Tiyatro Martı tarafından sahneye koyulan “Uçlar” adlı oyun Sarıyerlilerden büyük ilgi gördü.

Kadına şiddete karşı toplumun sessizliğini, duyarsızlığını konu alan, son yıllarda artan cinayet, tecavüz ve taciz olaylarının gözle görülür derecede artmasını görmezden gelerek yok edilemeyeceğini vurgulayan oyun Sarıyer Halk Eğitimi Merkezi’nde seyirciyle buluştu. Yazar William Mastrosimone tarafından yazılan ve Yıldırım Fikret Urağ tarafından sahneye koyulan oyun, Zeynep Özyağcılar, Zeliha Bahar Çebi, Aydın Şentürk ve Simge Defne gibi usta oyuncular tarafından oynanıyor.

İsmail Erdem’den teşekkür çiçeği

635612398847497352 Sarıyer Belediyesi tarafından toplam 4 gün sürecek olan, sergi, konser, söyleşi ve panallerle devam edecek 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü etkinlikleri çerçevesinde gösterimi yapılan “Uçlar” adlı oyunun sonunda sahneye gelerek oyunculara çiçek takdim eden Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Tiyatro Martı oyuncu ve çalışanlarına duyarlı davranışlarından ötürü teşekkür etti.

Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şube Başkanı Fahrettin Serdaroğlu ve Sarıyer Belediyesi Kültür Müdürü Filiz Coşkun’un da katıldığı etkinliği çok sayıda Sarıyerli sanatsever takip etti.

Etiketler: » » »
1080 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.