MASLAK KASRI ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI, Sarıyer Posta Gazetesi

logo

MASLAK KASRI ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI

MASLAK KASRI ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI

TBMM Genel Sekreterliği Milli Saraylara bağlı bulunan tarihi saray, köşk ve kasırları 2017 yılı boyunca bir milyon 100 bin kişi ziyaret etti. Aralarında Sarıyer‘deki Maslak Kasrı’nın da bulunduğu kasırlar adeta para bastı.

TBMM Genel Sekreterliği Milli Saraylara bağlı bulunan tarihi saray, köşk ve kasırları 2017 yılı boyunca bir milyon 100 bin kişi ziyaret etti. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Milli Saraylara bağlı tarihi mekan ve müzeler, yerli ve yabancı ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

SARAYLARDAN 20 MİLYON LİRALIK GELİR

Dolmabahçe Sarayı, 335 bini yabancı ziyaretçi olmak üzere, toplam 630 bin kişiyi konuk etti. Beylerbeyi Sarayı’nı 95 bin, Ihlamur Kasrı’nı 84 bin, üç yıl önce açılan Milli Saraylar Resim Müzesi’ni ise 65 bin kişi gezdi. Küçüksu Kasrı, Yıldız Şale Köşkü, Maslak Kasrı, Aynalıkavak Kasrı, Saray Koleksiyonları Müzesi, Florya Atatürk Köşkü, Yalova Atatürk Köşkü ve Beykoz Kasrı ise 2017 yılında 226 bin ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Milli Saraylar’ın elde ettiği gelir ise toplam 20 milyon liraya ulaştı. 2016 yılındaki ziyaretçi sayısı, 920 bin olarak belirlenmişti.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
529 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.