KARAKOL BİNASI YÜKSELMEYE BAŞLADI

logo

KARAKOL BİNASI YÜKSELMEYE BAŞLADI

KARAKOL BİNASI YÜKSELMEYE BAŞLADI

Zekeriyaköylülerin uzun zamandır en büyük ihtiyaçlarından biri olan karakol için müjdeli haber İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı’dan geldi. Zekeriyaköy girişindeki 72 metrekarelik arazideki geçici prefabrik yapı, iş makineleriyle yıkılarak, karakol yapılması için çalışmalar sürüyor. 

En yakın karakolun 8 kilometre uzak olduğu Zekeriyaköy’de halkı sevindiren bir gelişme yaşandı. Sarıyer Belediyesi tarafından İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edilen Zekeriyaköy girişindeki 72 metrekarelik arazideki belediyeye ait prefabrik yapı iş makineleriyle yıkılarak, karakol inşaatı tamamlandı.  Uzun süredir gerek gazetemizin yaptığı ısrarlı yayınlar, gerekse birçok dernek ve sivil toplum kuruluşunun aciliyeti üzerinde durduğu karakol sorununda sona gelindi. Karakol binasının yapımına başlanmasıyla mahalle sakinlerinin yüzü güldü.

ARSAYI BELEDİYE TAHSİS ETTİ

Sarıyer Belediyesi’nin Zekeriyaköy girişindeki 72 metrekarelik prefabrik binası Sarıyer Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edilmişti. Sarıyer Belediye Meclisi’nde 5 Haziran günü görüşülüp karara bağlanan, mülkiyeti Sarıyer Belediyesi’ne ait 5 pafta 1223 nolu parseldeki 72 metrekarelik prefabrik bina geçici olarak polis merkez amirliği olarak kullanılması amacıyla Sarıyer Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edildi. Yapılacak karakol binasının emniyet idari birimlerinin yanı sıra bir de lojmanı olacak.

ÇALIŞMALARA BAŞLANDI

Geçici polis merkezi olarak kullanılması amaçlanan bina; Zekeriyaköy’de 4. cadde- Filkulağı Sokak ve Ahlat Sokak‘ın ortasında kalan 1223 numaralı parsel üzerinde yer alıyordu. Tahsis olayının tamamlanmasından sonra Sarıyer Belediyesi’ne ait iş makineleri prefabrik yapıyı yıkarak karakol inşaatı için gerekli zemini hazırlamıştı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
728 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.