SARIYER’İN ÖRNEK MÜCADELESİ

logo

SARIYER’İN ÖRNEK MÜCADELESİ

SARIYER’İN ÖRNEK MÜCADELESİ

Derbent Muhtarı Aydemir Görmez, ‘Mülkiyet Sorunu’ çözümü için 2981 Sayılı Yasa ile atılan adımı ve Derbent’te yaşananları anlattı. Başkan Şükrü Genç’in, soruna samimiyetle sahip çıktığını, Türkiye’ye emsal olacak bir mücadeleye giriştiğini kaydetti.

Çamlıtepe Mahallesi Muhtarı ve Sarıyer Kent Konseyi Başkan Vekili Aydemir Görmez, Sarıyer’in en büyük sorununun mülkiyet olduğunu belirterek, mahalle sakinlerinin konutları yıkılacağından dolayı uzun süre kırılan camlarını bile değiştirmediklerini anlattı. Görmez, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in, mülkiyet sorununa samimiyetle sahip çıktığını, Türkiye’ye emsal olacak bir mücadeleye giriştiğini kaydetti. Mahalleye eklenen 91 dönümlük orman arazisinin imara açılmaması yönündeki vatandaştan yükselen talepleri de dile getirdi.

İlk zamanlarda 154 dönümü İBB’ye ait olup 284 dönüm arazinin üzerine kurulan mahalleye daha sonra 91dönümlük ormanı da Derbent sınırlarına eklendi. Mahalle nüfusu ise resmi kayıtlara göre yaklaşık 600 nüfusa sahip son seçimlerdeki seçmen sayısı da 4 bin 580 kişiden oluşuyor.

SARIYER’İN ÖRNEK MÜCADELESİ

Görmez ‘2981 sayılı yasa Türkiye’de daha önce uygulanmamış bir yasa. Bu nedenle biz bunu başarırsak Sarıyer’in bu mücadelesi tüm Türkiye için de emsal bir adım olacak.2018’in Mayıs ayında 2981 sayılı yasanın süreci doluyor. Bu sürece kadar mutlaka imar ıslah çalışmalarını yapmak ve İBB’ye iletmek zorundayız. İBB Meclisi’nden gelecek yanıta göre hukuk sürecini kaçırmamalı, kazanılmış haklarımızı başlatmalıyız. Çalışmalarımızı hiçbir siyası parti ve yönetici ayrımı yapmaksızın, bize destek veren herkesle ve içtenlikle sürdürüyoruz.’dedi.

“ORMANIMIZIN İMARA AÇILMASINI İSTEMİYORUZ”

Ormanların orman olarak kalması gerektiğini dile getiren Görmez, İBB’nin demir çitlerle çevirmiş olduğu alanda iki göl olduğunu belirtip bu alanların halkın kullanımına açılmasını ve bu alanı, spor kompleksi, eğlence ve yürüyüş alanı olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtiyor.

Etiketler: » » » » » » » » » »
780 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.