BOĞAZ'DA BEREKET

logo

BOĞAZ’DA BEREKET

BOĞAZ’DA  BEREKET

İstanbul Boğazı’nda süren istavrit akını bu yaz amatör balıkçıların yüzünü güldürdü. Amatör balıkçılar, sabahın ilk ışıkları ile otlarını alarak, Boğaz’a akın ediyor.

Hava sıcaklıklarının da önüne geçemediği istavrit avında, amatör balıkçılar attıkları her oltada çapari iğnelerini istavritle dolu bir şekilde çekiyor. İstavrit bereketi sayesinde yüzü gülen vatandaşlar, “Buraya gelen insanların açıklamaları istavritin bol olmasının sebebinin plankton yani balığın havyarından kaynaklandığı yönünde. Balinaların yediği bir canlı ama planktonun Boğaz’a girmesiyle istavritin bunu takip ederek buraya geldiğini düşünüyoruz. Ne zamana kadar sürer bilmiyoruz ama bu zamana kadar böyle bir şey vaki değil. 20 senedir ben buraya gelip balık tutuyorum, bu zamana kadar rastlamadım” dedi.

DENİZİN DİBİ GÖRÜNMÜYOR AMA!

Başka bir vatandaş ise balık bolluğunun suyun renginin turkuaza dönmesinden kaynaklandığını savunarak, “Suyun bozulmasından dolayı hayvan yolu bulup gidemedi böyle kaldı. Su düzelirse gider hiçbir şey kalmaz burada. Denizin türkuaz renginden dolayı bu zamana kadar denizde hiç böyle bir renk görmedim. Görüş yok yani denizin dibi görünmüyor” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »
637 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.