Sarıyer Posta | SARIYER haberleri ve Sarıyer Siyaset, Sarıyer Gündem -

logo

Diyarbakır Lice Karayolu’nda askeri aracın geçisi sırasında patlama meydana geldi. El yapımı patlayıcının infilak ettirilmesiyle gerçekleştirilen saldırıda 7 asker şehit oldu. 

Diyarbakır’da askerleri taşıyan araca bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda ilk belirlemelere göre, 1’i astsubay, 6 asker şehit oldu. Yaralıların da bulunduğu bölgeye çok sayıda ambulans istendi.

El yapımı bomba ile hain tuzak

Ulusumuzun Başı Sağ OlsunEdinilen bilgilere göre olay, sokağa çıkma yasağının sürdüğü merkez Sur ilçesi kırsalında bulunan Diyarbakır-Lice yolu üzerindeki Ali Bardak köyünde meydana geldi. Teröristler tarafından yola tuzaklanan el yapımı bomba, askerleri taşıyan aracın geçişi sırasında infilak ettirildi.

Ambulanslar ardı ardına cenaze taşıdı

Bombanın büyük bir gürültüyle patlaması bölgede infiale neden oldu. Bölgeye Diyarbakır merkez ve ilçelerden çok sayıda ambulans istenirken, zırhlı araçlarla çok sayıda askeri birlikler de sevk edildi. Bir taraftan geniş güvenlik önlemlerinin alındığı bölgede, ambulanslar hastanelerde ardı ardına cenaze ve yaralı taşıdı.

1’i Astsubay 6 Asker Şehit

Durumu ağır olan yaralılar, ambulans helikopterle Diyarbakır’a getirildi. Olayda, ilk belirlemelere göre, 1’i astsubay, 6 asker şehit oldu.

Patlamanın şiddetiyle enkaz oluştu

Bölgeye AFAD ekipleri de sevk edildi. Patlamanın şiddetiyle büyük bir enkazın oluştuğu bölgede halen yaralıların bulunduğu bilgisi var.

“Son dönemlerde ülkemizde yaşanan terör olaylarında canı kaybeden askerlerimiz için bugün  yayın yapmama kararı aldık. ULUSUMUZUN BAŞI SAĞ OLSUN”

Etiketler: » » » »
967 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.