29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı Sarıyer'de coşkuyla kutladık

logo

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Sarıyer’de coşkuyla kutladık

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Sarıyer’de coşkuyla kutladık

ETürkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 90. yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sarıyer’de coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Şehit Mithat Yılmaz Caddesi’nde kutlama töreni düzenlendi. Törene çok sayıda vatandaş çocuklarıyla birlikte katılıp, yaşanan coşkuya ortak oldu.

Sabah saatlerinde makamında tebrikleri kabul eden Kaymakam Ömer Karaman ilçe merkezindeki kutlama töreninde de Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Garnizon Komutanı Binbaşı Yüksel Pehlivan’la birlikte halkın bayramını kutladı.

FHALKIN BAYRAMINI KUTLADILAR

Kaymakam Ömer Karaman, cadde boyu yürüyerek hem sivil vatandaşların hem de tören için gelen öğretmen ve öğrencilerin bayramını kutladıktan sonra Cumhuriyet’in önemini vurgulayan bir konuşmada bulundu.

Bu arada Sarıyer Kız Meslek Lisesi folklor ekibi protokol önünde muhteşem bir halk oyunu gösterisi sundu. Ardından eğitim ve kültürel konularda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

DBANDO EŞLİĞİNDE GECİT RESMİ YAPILDI

Cumhuriyet Bayramı’na katılan öğrencilerin bayrak ve flamalarla protokol önünden geçmesinden sonra okullarını temsilen gelen öğrenci grupları da geçit resminde bulundu. Vehbi Koç Vakfı Otelcilik ve Turizm Lisesi bando takımı eşliğinde yürüyüş yapan öğrenciler, töreni izleyen vatandaşlar tarafından uzun süre alkışlandı.

SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ YOKTU

Sarıyer’deki Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında dikkat çeken bir konu ise dünkü çelenk sunma töreninde birbirlerine gövde gösterisinde bulunan siyasi parti temsilcilerinin bulunmaması oldu. Törende yer alanlar arasında BBP İlçe Başkanı Hüseyin Koç, CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Betül İstanbullu, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak dikkat çekti.

 

2957 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.