25T’Yİ GERİ İSTİYORUZ

logo

25T’Yİ GERİ İSTİYORUZ

25T’Yİ GERİ İSTİYORUZ

Sarıyer Merkez Mahalle Muhtarı Sinan Yüksel, Sarıyer-Taksim hattında çalışan 25T numaralı otobüsün seferden kaldırılmasına Sarıyerlilerin tepkili olduğunu söyledi. Yüksel,  vatandaşların tek bir biletle Taksim’e gitmesini sağlayan otobüsün yeniden çalışmaya başlamasını talep ettiklerini söyledi.

Sarıyer Merkez Mahalle Muhtarı Sinan Yüksel, Sarıyer-Taksim hattında çalışan 25T numaralı otobüsün seferden çıkarıldığını söyledi. Yüksel, “25T iki aydır çalışmıyor. Vatandaş neden kaldırıldığını bize soruyor. Yeniden çalışması için İETT’ye dilekçe verdim. Henüz bir cevap almadım.”dedi.

TAKSİM OTOBÜSÜ KALDIRILDI!

Sarıyer-Taksim otobüsünün çalışmadığını belirten Yüksel, şunları dedi: “25T kaldırıldı. Önce günde 4 sefere düşürdüler. Şimdi iki aydır tamamen kaldırıldı. İETT’ye dilekçe verdim. Henüz cevap verilmedi. Sarıyer halkı Taksim otobüslerinin neden kaldırıldığını bize soruyor. Vatandaşlar tek bir biletle Taksim’e gidiyordu. Sarıyerliler olarak 25T’yi geri istiyoruz. Şu anda vatandaşlar buradan Metroya gidiyor. Oradan da Taksim’e. İki bilet iki tarife kullanıyor. Biz vatandaşın yanındayız. Eğer tek bir biletle Taksim’e götüreceklerse tamam. Ama yok iki ayrı tarife olacaksa,  25T’yi geri versinler.”

İSPARK YAPILSIN!

Muhtar Sinan Yüksel, Sarıyer-Taksim hattıyla ilgili vatandaşların talebini dile getirdikten sonra Meserburnu Caddesi ile Şehit Mithat Yılmaz Caddesi’ne de İspark gelmesini istedi. Yüksel, “Meserburnu ve Şehit Mithat Yılmaz caddelerine İspark yapılabilir. Ana caddenin üst kısmında ve Büyükdere’ye olan kısmında İspark yok. Hem trafik rahatlar hem kaçak parkların önüne geçilir. İspark’da kazanır.”dedi.

ESKİDEN TÜNEL YOKTU!

İspark istediği yolların birinci derecede acil ulaşım yolu statüsünde olduğunu da hatırlatan Muhtar Yüksel, “Bildiğimiz kadarıyla 2002 yılında bu yolları birinci derecede acil ulaşım yolu statüsüne alınmış. Bu nedenle de park yasağı var. Ancak o zaman tünel yoktu. Şimdi tünel var. Alternatif olarak kullanılabilir. Bu yolların birinci derecede acil ulaşım yolu olmaktan çıkartılabilir. Böylece park yasağı da kaldırılarak İspark gelir. Zaten şu anda kaçak park yapılıyor.”diye konuştu.

http://www.sariyerposta.com/

Etiketler: » » » » » » » » » »
3085 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.