Sarıyer Posta | SARIYER haberleri ve Sarıyer Siyaset, Sarıyer Gündem -

logo

Çayırbaşı’nda inşaatı devam eden 356 yataklı Sarıyer Devlet Hastanesi’nin ne zaman hizmete gireceği meçhul. Yetkililerden herhangi bir açıklama yok.  Hastanenin ne zaman açılacağını araştıran ve fotoğraf almak isteyen muhabirimiz ise güvenlik görevlileri tarafından tarafından engellendi.  

Sarıyer’de gerçekleştirilen önemli yatırımlardan biri olan Sarıyer Devlet Hastanesi’nin 2014 Kasım ayında teslim edilmesi gerekirken hala inşaatı sürüyor. Yetkililerin gecikme nedeni ile ilgili kamuoyuna herhangi bir bilgilendirme yapmadı. Temel atma törenine dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katıldığı Sarıyer Devlet Hastanesi’nin hizmete girmesi beklenirken, 10 aya yakın bir gecikme oldu. Sarıyerli vatandaşlar gecikme nedeninin kamuoyuna açıklanmasını ve hastanenin bir an önce hizmet vermesini istiyor.

Hizmete girmesi halinde sağlık sorununu çözecek

58311706Hayatta geçmesiyle Sarıyer’in sağlık alanında büyük hizmetlere imza atması bekleniyor. Sahip olacağı tıbbi ve teknik olanaklar açısından Türkiye’nin en modern sağlık kuruluşlarından biri olacağı belirtiliyor. 356 yatak kapasiteli, 134 poliklinikli, Hasta servisi, ameliyathane, poliklinik, acil servis, laboratuar ve diğer tıbbi hizmetlerin verileceği bölümleriyle Türkiye’nin en modern hastanelerinden biri olacak Sarıyer Devlet Hastanesi 43 bin metrekare arsa alanına sahip. Hastanenin bahçesindeki tarihi binalar restore  edilerek idari bina olarak kullanılacak.  Modern bir tasarıma sahip olan hastanede akıllı bina sistemleri kullanılacak.  409 araç kapasiteli açık ve kapalı otoparkı bulunan hastanenin kapalı alanı 91 bin 822 metrekare olacak.

Hastane yönetimine ulaşılamıyor

21 Şubat 2012’de yüklenici firmaya teslim edilen hastane, 17 Kasım 2014’te teslim edilmesi planlanan hastanenin kaba inşaatı bitmesine rağmen gecikmesi hakkında yetkililerce her hangi bir açıklama yapılmazken, hastane yönetimine ulaşmaya çalışan ve kamuoyunu bilgilendirme görevini yapmaya çalışan muhabirimize, “Yoğunuz, ilgilenemeyiz” diyerek hastaneden fotoğraf bile alınmasına izin verilmedi.

 

 

 

 

Etiketler: » » » » » »
4303 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.