Sarıyer Posta | SARIYER haberleri ve Sarıyer Siyaset, Sarıyer Gündem -

logo

Dün ‘’CHP’de Fikret Burak Kavak polemiği’’ başlığıyla verdiğimiz haberin ardından gazetemize mail atarak gazetemizi yalan haber yapmakla suçlayan ve aynı zamanda söz konusu habere ilişkin belge isteyen CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz’ e kamusal gazetecilik örneği göstererek belgeyi kendisine gösteriyoruz.  ‘Hiç bir zaman Cumhuriyet Halk Partisinden istifa etmedim’ diyen Fikret Burak Kavak’ın Anadolu Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından 09.02.2015 tarihinde çizilen çizelgede 7 nolu asıl yönetim kurulu üyesi açıkça görünüyor.

BELGE2Sarıyer’de tarafsız ve objektif yayıncılık yapan Sarıyer Posta Gazetesi basın ettiği gereğince yaptığı haberin kaynağını gösterme zorunluluğu olmamasına rağmen, yaptığımız haber nedeniyle mail atarak gazetemizi yalan haber yapmakla suçlayan CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz’ in istediği belgeyi yayınlıyoruz.

 

GAZETEMİZE SUÇLAMA

Gazetemiz dün ‘’CHP’de Fikret Burak Kavak polemiği’’ başlığıyla servis ettiği haber Sarıyer siyasetinde geniş etki yarattı.  Söz konusu haberin ardında CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz gazetemize mail atarak gazetemizi asılsız haber yapmakla suçlamış. İlçe yönetiminden istifa eden üyelerinin yaptığı basın açıklamasını haberleştirmemizi de eleştiren Deniz, haberlerle ilgili kaynak ve belge istemişti. Kamusal görevimiz gereği yaptığımız haber nedeniyle bizi partiyi karıştırmakla suçlayan Deniz’in gazetemize attığı mailli olduğu gibi yayınlıyoruz. İşte Deniz’in attığı mail:

Değerli Basın Mensubu Arkadaşım,

16.06.2015 tarihinde ‘’eski yöneticilerden Deniz’e istifa çağrısı’’ adlı haberiniz de densiz denilen kişilerin CHP ile ilişkilerini kesmiş, yolunu ayırmış partisinden istifa ettiği halde, partimizi dışarıdan karıştıranlar için söylenmiş olmasına rağmen sanki yönetimden istifa eden  arkadaşlarıma söylenmiş gibi haber yapmanızın  basın ahlakı ve ilkelerine uygun olmadığı kanısındayım. Bu düşüncemi telefonla şahsınıza beyan etmiştim. Kimlere hitaben söylendiği de zaten ilgili yazının içeriğinde mevcuttur.

17.06.2015 tarihli  ‘’CHP’de Fikret Burak Kavak polemiği’’ adlı haberinizde ise parti içi suç oluşturduğumu belirtmişsiniz. Bu haberin kaynağını ivedilikle İlçe Başkanlığımıza bildirmeniz etik değerler açısından gerekli olduğu düşüncesindeyim. Haberin kaynağını yasal olarak bildirmek zorunluluğunda olmadığınızı biliyorum. Takdir edersiniz dedikodu bir haber değildir.

Böyle bir durumda bende kişilik haklarıma ve partime yapılan bu saldırıya karşı yasal haklarımı kullanacağımı üzülerek bildiririm.

Birinci haberinizde kamuoyuna duyurulur adlı haberin altında duyuranların isimleri, kurumsa kurum adı olması gerekiyor.

İkinci haberinizde gerçekten ve içerikten yoksun bir haberdir. Parti kurumsal kimliği içinde parti içi bir konudur. Kamuoyuna yansıttığınız bilgiler yanlıştır.

Bu yazıyı size haber yapasınız diye yazmıyorum. Haber yapmanızı da uygun bulmuyorum. Bizler kendi iç meselelerimizi kendi içimizde çözecek olgunluğa sahibiz.

Sonuç olarak her iki haberin de kaynağını yazılı olarak bildirmeni, partimizin gerçekleri yansıtmayan haberlerle yıpratılmaması, siz basın mensuplarıyla ilişkilerimizin sağlıklı verimli olması açısından önem arz etmektedir.

Saygılarımla,

Mehmet Deniz

CHP Sarıyer İlçe Başkanı”

BELGEYE GÖRE FİKRET BURAK KAVAK 7 NOLU ASIL YÖNETİM KURULU ÜYESİ

unnamedSöz konusu birinci habere ilişkin Mehmet Deniz, kaynak istemiş ve bizlerde kaynağın haberin içinde olduğunu hatırlatıyoruz. Söz konusu haber açıklamayı yapan istifa eden eski yöneticilerdir. Haberde ilçe başkanını istifaya davet edenler gene istifa eden yöneticilerdir.  “CHP’de Fikret Burak Kavak polemiği’’ başlıklı haberimize ilişkin de belge isteyen Mehmet Deniz ve ‘hiç bir zaman Cumhuriyet Halk Partisinden istifa etmedim’ diyen Fikret Burak Kavak’ın iddiasını elimizdeki belge çürütüyor.  Söz konusu belgede Fikret Burak Kavak 7 nolu asıl yönetim kurulu üyesi olarak görünüyor.

Anadolu Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından 09.02.2015 tarihinde çizilen çizelgede 7 nolu asıl yönetim kurulu üyesi olarak yer alan Fikret Burak Kavak, bu gerçeği ret etti.  Üye olduğu partiyi neredeysen unutan Fikret Burak Kavak gazetemize attığı mailde ise böyle bir üyeliğinin bulunmadığını iddia etti.  Sarıyerlilerin doğru bilgilendirilmesi için Fikret Burak Kavak gazetemize attığı mail şu ifadeleri içeriyor: Gazetenizde hakkım da yapılmış olan CHP’de Fikret Burak Kavak Polemiği başlıklı  (http://www.sariyerposta.com/chpde-fikret-burak-kavak-polemigi/) haber gerçekleri yansıtmıyor. Bu konuda bir kaç bilgiyi sizinle paylaşmak isterim.

– İlk olarak şahsım olarak hiç bir zaman Cumhuriyet Halk Partisinden istifa etmedim.

– Anadolu Partisinin kurucu üyesi değil normal üyesi dahi olamadım. Zaten sizin de iyi bileceğiniz gibi aynı anda iki farklı siyasi partinin üyesi olunması imkansızdır.

– CHP Sarıyer İlçe Başkanlığında da ilçe yönetiminde de değilim. Yedek üye olduğum doğrudur fakat gazetenizde belirttiğiniz gibi bir durum söz konusu değildir. Ne ilçe başkanımız Mehmet Deniz’den ne de herhangi bir ilçe yöneticisinden tarafıma böyle bilgi iletilmemiştir. Diğer gazetelerde de yönetime girdiğim hakkında yapılan bütün haberler asılsızdır. O gazetelere de aynı şekilde dönüş yapıyorum. Fikret Burak Kavak”

PEHLİVANOĞLU: İDDİALARIMIN HEPSİ BELGELİ

Söz konusu haberlere ilişkin gazetemizi asılsız haber yapmakla suçlayan Mehmet Deniz ve Fikret Burak Kavak’a tepki gösteren Sarıyer Posta Gazetesi Genel Yayın yönetmeni Levent Pehlivanoğlu, tarafsızlığına dikkat çekti. Hiçbir zaman asılsız ve belge olmadan haber yayınlamadığının altını çizen Pehlivanoğlu, “ Ben gazetecilik hayatım boyunca tarafsız davrandım.  Tüm partilere eşit mesafede durdum.  Kimsenin beni asılsız haber yapmakla suçlama hakkı yok. Gerçekler tüm çıplaklığıyla ortada. İddialarımın hepsi belgeli.  Bugün bazıları başarısızlıklarını ve çıkarlarını biz basın emekçileri üzerinden karalama kampanyası başlatarak örtmek istiyorlar. Tüm partilere verdiğim desteği CHP Sarıyer örgütüne de verdim. Yaptığım haberlerle çalışmalarına katkı sundum.  Mesleğimin etik kuralları gereğince hiçbir partinin iç işlerine karışmadım.  Ben ve ekibim Sarıyerliler doğru bilgiyi aktarmak ve Sarıyer’e değer katmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

 

Etiketler: » » » »
4440 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.