"Gönülden Ele, Elden Size" sergisi

logo

“Gönülden Ele, Elden Size” sergisi

“Gönülden Ele, Elden Size” sergisi

635374198260858588Sarıyer Belediyesi bünyesinde açılan el sanatları kurslarında bir yıl boyunca eğitim alan kursiyerlerin el emeklerinin yer aldığı sergi büyük beğeni kazandı. 15 ayrı noktada açılan kurs merkezinde 38 branşta 2051 kursiyerin yaptığı çalışmaların yer aldığı serginin açılış kurdelesini  Belediye Başkanı Şükrü Genç kesti.

Sarıyer Belediyesi bünyesinde açılan el sanatları kurslarında bir yıl boyunca eğitim alan kursiyerlerin el emeklerinin yer aldığı sergi büyük beğeni kazandı. 15 ayrı noktada açılan kurs merkezinde 38 branşta 2051 kursiyerin yaptığı çalışmaların yer aldığı serginin açılış kurdelesini  Belediye Başkanı Şükrü Genç kesti.

635374197723130035Geleneksel el sanatlarının yanı sıra tel kırma, Antep işi, kumaş boyama, ahşap boyama, kitre bebek, yapma çiçek sanatı, takı tasarım, ahşap rölyef, üç boyutlu resim, resim, hat, tezhip, kaligrafi, seramik dallarında birbirinden farklı çalışmaların yer aldığı sergide hazır giyim atölyesi öğrencileri mini bir defile sundular. Serginin açılış kurdelesini eğitmenlerle birlikte kesen Başkan Genç, “Sarıyer Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslarda kursiyerlerin verimlilikleri ileri boyutlara taşındı. Her bir eseri büyük hayranlıkla inceleyen Başkan Genç, “Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Yaşama bir taraftan tutunmak lazım. Dışarıda kalmak, evde oturmak veya gereksiz şeylerle zaman harcamak yerine kursiyerlerimiz burada emek verdiler. Gönlünde ki sevgiyi başkaları ile paylaşmak kadar güzel bir şey yok. İşlediğiniz her oya, attığınız her fırçanın gönlünüzde ki sevginin yansıması olduğunu düşünüyorum. İnşallah bir gün beni de kursiyer olarak aranıza alırsınız ve birlikte bir şeyler yaparız” dedi.
635374198090507680Sarıyer Belediyesi Demirciköy Kültür Merkezi’nde açılan “Gönülden Ele, Elden Size” sergisine Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Halk Eğitim Müdürü İsmail Çelik,  Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Erdem ve Yüksel Tutak, meclis üyeleri ve Sarıyerliler katıldı. 
 
SERGİDE SOMA UNUTULMADI
 
8 Haziran tarihine kadar devam edecek sergide Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden kazasında yaşamını yitiren madenciler unutulmadı. Seramik Atölyesi kursiyeri Didem Bilgili, yapmış olduğu çalışmayı fırından aldığı gün Soma faciasının yaşanması nedeniyle eserini Soma’ya adadı. Duygularını bir şiirle diler getiren ve eseriyle birlikte sergileyen Bilgili, “Seramik çalışmalarımızı yaparken fırını yakıyoruz. En son çalışmalarımızın fırından çıktığı gün Soma olayı meydana gelmişti. Bu çalışma çıktığında Soma’yı anımsattı bize. Hem hüzünlendik, hem andık. Daha sonra bu yazıyı yazdım ve unutmamak için sergide “Kederli” diye not düştük” şeklinde konuştu. 
 

Etiketler: » » » »
1026 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.