16 yıllık özlem sona erdi

logo

16 yıllık özlem sona erdi

16 yıllık özlem sona erdi

Sarıyer’de kongresini gerçekleştirdiği kongre sonrası çalışmalarına hız veren Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şubesi 16 yıl sonra dernek binasına kavuştu.

IMG_6628Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şubesi 16 yıl sonra dernek binasına kavuştu. Sarıyer Merkez’de bulunan dernek binasının açılışına Belediye Başkanı Şükrü Genç, Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şube Başkanı Hülya Demir, yönetim kurlu üyeleri, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, CHP 2. Bölge milletvekilli aday adayları, Türk Kadınlar Birliği eski yöneticileri ile stk temsilcileri katıldı. 16 yıllık özlemin giderildiği ve büyük coşkuya sahne olan dernek binasının açılış kurdelesini Belediye Başkanı Şükrü Genç, Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şube Başkanı Hülya Demir ve dernek yöneticileri birlikte kesti.

“Biz güçlüyüz gücümüzün farkındayız”

IMG_6619Açılışta konuşan Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şube Başkanı Hülya Demir, katımcılara ve kadınlar mücadele çağrısı yaparak sözlerine başladı. Türkiye’nin kritik bir süreçten geçtiğini dile getiren Demir, “Bizler bu kritik süreçte bir dizi görevleri üstlenmek için buradayız. Biz sorunların değil, çözümlerin bir parçası olmak için bir araya geldik.   Birlik, beraberlik içinde sırt sırta vererek sorunların çözümü için ellerimizi taşın altına koymaya hazırız.  Biz güçlüyüz gücümüzün farkındayız ve herkese bu gücümüzü de göstereceğiz.  Aydınlık bir Türkiye’ye için çıktık yola. Yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu

“Sizlerin sokağa inmesi gerekiyor”

IMG_6612

Daha sonra söz alan Belediye Başkanı Şükrü Genç, derneğin açılışının önemine vurgu yaptı. Kadınların bir arada olmasını önemli bulduğunu ifade eden Başkan Genç, Türkiye’nin kadınlar ihtiyacı olduğunu söyledi. Kadınlara çağrıda bulunan Başkan Genç, “Dernekler sadece adres bildirmek için vardırlar. Asıl işimiz sokakta. Acilen bizim ve sizlerin sokağa inmesi gerekiyor. İnsanlar biz bekliyor. Gerçekten Türkiye zor günlerden geçiyor. Bu zorlu günleri atlatmanın yollarından birisi de kadınların birleşmesinden geçer. Sokakta sizler olduğunuz sürece bu işi daha rahat geçeriz” ifadelerini kullandı.

Açılış programı konuklara sunulan ikramlarla son buldu.

 

 

Etiketler: » » »
1347 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.