15 Milyon kullanıcıya kötü haber

logo

15 Milyon kullanıcıya kötü haber

15 Milyon kullanıcıya kötü haber

 4.5G için Türkiye’de 15 milyon sim kartın da değişmesi gerekecek. Şu anda kullanılan cihaz ve sim kartların 4.5G’ye uyumlu olup olmadığı operatörlere sorulabiliyor.

Teknoloji hayatımızda yeni bir devri başlatacak olan 4.5G için geri sayım devam ediyor. Nisan 2016 itibariyle bu teknolojinin kullanımı başlayacak. Ancak öncesinde hazırlıklar son hızıyla sürüyor. Bu teknolojiyi bekleyen abonelerin kendilerini de hazırlaması gerekiyor. Abonelerin 4.5G’yi kullanabilmesi için sadece 4.5G’yi destekleyen bir telefona ya da tablete sahip olmaları yeterli değil. Sim kartlarının da bu yeni teknolojiyi destekleyen özellikte olması gerekiyor. Uzun süredir sim kartını değiştirmemiş olan abonelerin büyük kısmı bunları değiştirmek zorunda kalacak. Sim kart değişiminde operatör ve bayiye bağlı olarak 8-25 TL arasında fiyat talep edilebiliyor. Yetkililerin tahmini önümüzdeki 6-7 aylık sürede 15 milyona yakın mobil abonenin hem ses hem de data hatlarında 4.5G’ye uyumlu sim kartlara geçiş yapacağı yönünde.

Peki nasıl değişecek?

Şu anda kullanılmakta olan cihaz ve sim kartların 4.5G’ye uyumlu olup olmadığı operatörler aracılığıyla sorgulanabilecek. 4.5G teknolojisine uygun sim kart ve cihazı olan kullanıcılar, herhangi bir ek ücret ödemeden bu teknolojiden yararlanabilecek. Diğer kullanıcılar ise 4.5G uyumlu sim kart ve cep telefonu edinmek durumunda kalacak. Bunun maliyeti ise tercih edilen tarife paketi ve cihaz modeline göre değişecek.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
3715 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.